Peña Flamenca Triana – edycja specjalna – Noelia Vicente y su grupo – 19 kwietnia 2018

Peña Flamenca TRIANA
edycja specjalna
„Noelia Vicente y su grupo”

19 kwietnia 2018, czwartek, godz.20.00

Instytut Cervantesa ul. Nowogrodzka 22

Zapraszamy na wyjątkowy koncert flamenco z udziałem rewelacyjnej tancerki z Madrytu – Noelii Vicente oraz muzyków z Sewilli i Barcelony. Artystyczne CV Noelii Vicente jest niezwykle bogate, gdyż artystka działa na wielu polach korzystając z licznych talentów, jakimi ją los obdarzył. Odnosi światowe sukcesy nie tylko jako tancerka, ale także jako modelka i piosenkarka. W tańcu flamenco reprezentuje nurt madryckiej awangardy, łącząc tradycyjne flamenco z tańcem nowoczesnym i flirtując z estetyką rodem z pop kultury.

NOELIA VICENTE – taniec

JOAQUIN EL DUENDE – śpiew

EMILIO CASTAÑEDA – taniec

ARTURO EL POLACO – gitara

MARTA ROBLES – taniec

Bilety w cenie 80 i 60 zł. Rezerwacja: flamenco@triana.pl oraz 501 209 389 (tylko SMS), a także na portalu www.kupbilecik.pl.

Noelia Vicente Vargas urodziła się w rodzinie artystów, a w jej żyłach płynie krew zmieszana z wielu narodowości, ras i kultur. Jej matka jest tancerką flamenco, a ojciec znakomitym gitarzystą. Od pierwszych miesięcy życia Noelia żyła otoczona muzyką, gdyż rodzice zabierali ja ze sobą w trasy koncertowe, które realizowali z wielkimi artystami swego czasu jak: Lola Flores, El Pescailla, El Junco, El Mimbre, La Niña de la Puebla, Carmen Sevilla i wielu innych.

Matka – Norma Vargas, była dla Noelii pierwszą, najważniejszą i również najbardziej wymagającą nauczycielką tańca. Następnie Noelia ukończyła studia w Centro de Arte Flamenco Amor de Dios w Madrycie. Oprócz flamenco, które zawsze było jej językiem i sposobem życia, uczyła się również tańca klasycznego i jazzowego.

W wieku zaledwie 11 lat, zadebiutowała na scenie wraz ze swoją rodziną. Od tego czasu współpracowała z wybitnymi artystami jak: Angel Peripter, maestro José Granero, Manuela Vargas czy znany tancerz-celebryta Joaquin Cortes. Ze słynnym gitarzystą Paco Peña odbyła wiele tras koncertowych, w tym również kilkukrotnie gościła w Polsce. Z różnymi zespołami i jako solistka występowała we wszystkich niemal krajach świata. Wkrótce zaczęła również pracować jako choreograf i ma na swoim koncie choreografie do gal dla Telewizji Hiszpańskiej TVE.

Ma olbrzymie doświadczenie jako instruktorka tańca flamenco. Była nauczycielką w Conservatorio Casa Patas Flamenco de Madrid oraz prowadzi kursy w szkołach tańca na całym świecie.

Jej egzotyczna uroda jest zjawiskiem, którego nie można przemilczeć. Noelia jako fotomodelka była twarzą luksusowej meksykańskiej sieci handlowej „Palacio de Hierro” oraz hiszpańskiego wina Mehlo.

W 2002 roku założyła własną grupę „Adonays” wraz ze swoim życiowy partnerem Charliem. Ich pierwszy spektakl „Entre Flamencos” zaprezentowany został w Meksyku, otrzymując liczne nagrody i znakomite recenzje. Ich drugi show „Flamentap – Flamenco feachuring Bronx” realizowany był w Niemczech, z udziałem amerykańskiego step-tancerza Abrona Glovera. Spektakl otrzymał również świetne recenzje, a Noelia została nazwana przez prasę niemiecką „Janet Jackson flamenco”.

W karierze Noelii dokonał się gwałtowny zwrot, gdy zdecydowała się zaistnieć również jako piosenkarka. Było to owocem jej naturalnej muzykalności oraz wiedzy nabytej w dzieciństwie i latach doświadczeń w środowisku muzyków.

Wraz ze swoim byłym partnerem Charliem, stworzyli duet Gitanos, który w 2010 roku w Miami rozpoczął nagrania pod okiem znanego producenta muzycznego Estefano, laureata licznych nagród Grammy i Latin Anglos i twórcy największych przebojów z takimi artystami jak: Jennifer Lopez, Shakira, Gloria Estefan, Marc Anthony i Chayanne. W 2011 roku nakładem Sony Music ukazał się ich debiutancki album „A mis amigos… Ole!”, który zyskał ogromne powodzenie w Ameryce Południowej, przede wszystkim w Argentynie, gdzie piosenka „Ole!” stała się tematem jednego z najbardziej oglądanych programów telewizyjnych, „Taniec z gwiazdami”, a także weszła na szczyty radiowych list przebojów i biła rekordy w ilości pobranych plików w wersji elektronicznej. Inna piosenka z tego albumu – „Sin Ti” została głównym tematem argentyńskiej telenoweli „Rok do zapamiętania”. Wobec tak ogromnej popularności Gitanos zostali zaproszeni do udziału w telenoweli jak „Kiedy się uśmiechasz”, która prezentowana była w telewizjach w 11 krajach, w tym również w Polsce.

Kolejna piosenka skomponowana przez duet: „Se enciende el mundo” stała się hymnem solidarności między światem futbolu a organizacją UNICEF. W dwuletnim programie współpracy na rzecz dzieci brali udział piłkarze reprezentacji Argentyny z samym Leo Messi na czele. Noelia i Charly przekazali UNICEF wszelkie prawa autorskie do utworu.

Mimo tak spektakularnych sukcesów w świecie pop kultury, Noelia nigdy nie porzuciła tańca flamenco, który zawsze był jej największą pasją. Z dalekich podróży zawsze wraca do Madrytu i Sewilli by dalej robić to, co najbardziej kocha.