Koncerty

Marta Dębska i Arturo El Polaco prowadzą bogatą działalność artystyczną, tworząc zespół LOS PAYOS oraz cykl koncertowy Peña Flamenca TRIANA. W obu projektach współpracują z uznanymi artystami z Hiszpanii, tak aby zachować autentyczny charakter sztuki flamenco i stworzyć widowisko na najwyższym poziomie artystyczym.

Peńa Flamenca TRIANA

Projekt Peña Flamenca TRIANA ma charakter cyklicznych koncertów, organizowanych przy wsparciu Instytutu Cervantesa, na których publiczność ma szansę posłuchać i obejrzeć hiszpańskich artystów flamenco reprezentujacych różne pokolenia i różne nurty artystyczne.

Los Payos

Zespół Los Payos założony przez tancerkę Martę Debską i gitarzystę Arturo El Polaco był jednym z pierwszych profesjonalnych zespołów flamenco w Polsce. Dzięki naszej pasji, zdolnościom, wytrwałości oraz ciężkiej pracy dziś jesteśmy jednym w Polsce zespołem prezentującym światowy poziom.

Zespół Los Payos założony przez tancerkę Martę Debską i gitarzystę Arturo El Polaco był jednym z pierwszych profesjonalnych zespołów flamenco w Polsce. Na przestrzeni lat zespół zmieniał swój skład i repertuar, inspirując się nierzadko muzyką latynoską, aby w końcu wybrać drogę głównego nurtu flamenco puro, uznając, że sednem flamenco jest autentyczny śpiew i że prawdziwego ducha tej sztuki można poczuć jedynie współpracując z hiszpańskimi śpiewakami.

Głęboka miłość do flamenco, pasja i wytrwałość oraz osobisty talent członków zespołu sprawia, że ich muzyka i taniec prezentują nie tylko wysoki poziom artystyczny, ale też niezwykłą energię i głęboki metafizyczny przekaz. Grupa LOS PAYOS zyskała uznanie międzynarodowe, ma na swoim koncie występy na ważnych festiwalach sztuki flamenco w Berlinie, festiwal we Freiburgu, Dusseldorfie, Bratysławie, a także w samej Andaluzji – Międzynarodowy Festiwal Muzyki Jimena de la Frontera, Noche Flamenca en Barbate.

Koncert Finałowy

Co roku późną wiosną uczennice i uczniowie Szkoły Tańca Flamenco TRIANA prezentują efekty swojej całorocznej pracy na Koncercie Finałowym TRIANY. Całe widowisko, choć wystepują w nim amatorzy, jest starannie przygotowanym show, ze znakomitymi choreografiami,