Karolina Łucznik

By 28 listopada 2017Instruktorzy

Karolina Łucznik – tancerka, choreograf i instruktorka tańca flamenco. Od wielu lat podnosi swoje umiejętności podczas wyjazdów do Hiszpanii, gdzie szkoli się u mistrzów tego gatunku. Od 2004 r. prowadzi zajęcia w Szkole Tańca Flamenco TRIANA w Warszawie. Regularnie występuje z uznanymi artystami flamenco w Polsce (Contratiempo, Solo Flamenco). Taniec traktuje przede wszystkim jako środek do wyrażenia emocji płynących z muzyki. Na scenie, w zależności od choreografii, potrafi zachwycić, wzruszyć, ale też rozśmieszyć widzów.
Podczas zajęć jest niezwykle cierpliwa, metodyczna i staranna. Jej choreografie są wspaniale zgrane z muzyką, ale również dopasowane do poziomu grupy. Mocnym punktem Karoliny są finezyjne stepy oraz wirtuozowska gra na kastanietach, a przede wszystkim muzykalność i elegancja w tańcu.

Uczennice Triany o zajęciach Karoliny:

Metodyczna i precyzyjna. Cierpliwie tłumaczy techniczne zawiłości i układa spektakularne choreografie.”

Karolina ze stoickim sposobem i anielską cierpliwością jest w stanie nauczyć każdego swoich pięknych, melodyjnych stepów.”

Karolina uczy nas gracji w ruchach i odwagi w tańcu. Uczy cierpliwie i metodycznie. Wszystko w rytmie i w tempie.”

Karolina : zdaje się trzymać emocjonalny dystans do naszych „wyczynów”, często obraca je w żart, ale to pozory…jest jednocześnie serdeczna i wymagająca”

Zajęcia z Karoliną to połączenie zabawy rytmem i melodią z nauką precyzji ruchu przez uświadamianie sobie jego elementów- gestów dłońmi, ruchów głowy, ustawienia ciała. W choreografiach Karoliny każdy szczegół ma znaczenie.”

Karolina jest bardzo cierpliwa. Jej zajęcia często są urozmaicone elementami techniki tańca klasycznego, a choreografie cechuje duża elegancja ruchów.”