FlamencoCrashCourse 14,21 i 28 maja

Flamenco CrashCourse to wiedza na temat stylów muzycznych flamenco w pigułce. Zadanie karkołomne, bo temat jest szeroki, ale do odważnych świat należy.
Arturo El Polaco – mistrz gitary, mistrz patelni i błyskotliwy mówca opowie o flamenco w sposób zwięzły i systematyczny, dodając muzyczne egzepla oraz ćwiczenia rytmiczne.
Dla kogo?
– dla osób tańczących flamenco, które chcą poszerzyć i usystematyzować swoją wiedzę
– dla muzyków z innych kręgów stylistycznych, aby dowiedzieli się co nieco o tej tradycji muzycznej
– dla miłośników flamenco, by w sposób bardziej świadomy kontemplowali muzykę i taniec
Program:
14.05 – palos flamencos w compasie na 12
21.05 – palos flamencos w compasie na 4
28.05 – cantes libres, fandangos, bulerias
Cena: cały kurs 120 zł.,
pojedyncza lekcja 45 zł.
Zapisy: 501 35 70 74
Miejsce:
Szkoła Tańca Flamenco TRIANA, MDK ul Łazienkowska 7 w Warszawie
Prowadzący:
Arturo Muszyński – gitarzysta flamenco, współzałożyciel TRIANY, lider grupy LOS PAYOS, pomysłodawca i kierownik artystyczny projektu Peña Flamenca TRIANA. Na gitarze flamenco gra od 1990 roku. Jest wybitnym instrumentalistą i specjalistą w dziedzinie rytmu, żywą encyklopedią wiedzy o flamenco.
W Trianie prowadzi zajęcia z rytmiki flamenco pod nazwą „La FRAGUA del RITMO”, podczas których ćwiczy się palmas (klaskanie), jaleo (okrzyki) oraz śpiew. Współprowadzi chór Coro Rociero de TRIANA oraz udziela lekcji gry na gitarze i cajónie.
Arturo akompaniuje na lekcjach tańca grup zaawansowanych i jest autorem aranżacji muzycznych do poszczególnych tańców. Stoi na straży zgodności choreografii z kanonem sztuki flamenco oraz zasadami dynamiki utworu muzycznego.