Carmen Fernandez – recital śpiewu 20.03. w Sol y Sombra

Zapraszamy na kameralny recital cygańskiej śpiewaczki flamenco Carmen Fernandez oraz gitarzysty-wirtuoza Arturo El Polaco. Będzie to rzadka okazja, by posłuchać na żywo tradycyjnego śpiewu głębokiego – cante jondo i doświadczyć flamenco w jego pierwotnej postaci , jako intymnego przeżycia wspólnego dla artystów i małego grona słuchaczy.
20 marca niedziela godz. 20.00
RECITAL DE CANTE FLAMENCO
CARMEN FERNANDEZ & ARTURO EL POLACO
Sol y Sombra Tapas Bar
ul. Grzybowska 2 (wejście od tyłu budynku)
Bilety: 60 PLN
Rezerwacje: SMS 501 029 389
CARMEN FERNANDEZ pochodzi z miejscowości Utrera, zwanej „miastem śpiewu flamenco”, z cygańskiej rodziny o bardzo silnych tradycjach artystycznych. Śpiewu uczyła się od najmłodszych lat od swoich rodziców oraz krewnych. W 1998 zdecydowała się na profesjonalną karierę sceniczną i od tego czasu nieustannie podróżuje po Europie występując z różnymi zespołami, między innymi z grupą Conchi Vargas czy Andresa Marina.
Obok występów z dużych zespołach muzyczno-tanecznych ma na swoim koncie liczne recitale solowe na prestiżowych festiwalach flamenco. W 2009 roku była półfinalistką najbardziej renomowanego konkursu śpiewu flamenco w ramach festiwalu Cante de la Minas w La Union.
Nagrała trzy płyty CD z tradycyjnym repertuarem pieśni flamenco: „Carmen Fernandez & Urlich Gottwald” 2003 „Natura” 2005 oraz „De corazon” 2015. Współpracuje jako wykładowca pomocniczy z katedrą gitary flamenco na Akademi Muzycznej CODART w Rotterdamie.