bata de cola z Angeles Gabaldón

Zapraszamy na lekcję masterclass z bata de cola z mistrzynią gatunku Ángeles Gabaldón. Poziom zaawansowany, klimat kameralny.

24 maja 2019, PIĄTEK, godz. 11.00-12.00
Szkoła Tańca Flamenco TRIANA
Cena lekcji: 110 zł.
Zapisy: flamenco@triana.pl

Ángeles Gabaldón – sewilska tancerka o ogromnym dorobku artystycznym. Laureatka prestiżowych nagród m.in. El Desplante – pierwsza nagroda w kategorii tańca na XLII Festiwalu Cante de las Minas w la Union (2002), Pierwsza nagroda za najlepszą choreografię na Konkursie Tańca por Alegrías La Perla de Cadiz (1996) oraz dwukrotna finalistka (w 1998 i 2002 roku) Konkursu Młodych Talentów na Biennale Flamenco w Sewilli (w obu przypadkach była jedyną kobietą w finale).
Autorka ambitnych spektakli tanecznych, w których nie tylko prezentuje oryginalne choreografie, ale także zabiera głos w ważnych sprawach społecznych m.in. „Femenino plural”, „Inmigración” (uhonorowany nagrodą „Flamenco Hoy” w 2003 r. za najlepszy spektakl i najlepszy zespół taneczny).
Współpracuje z jednym z najlepszych sewilskich tablaos – Los Gallos, a także z Orquestra Chekkara – zespołem grającym fuzję muzyki abaskiej i flamenco oraz w awangardowych projektach z DJ-em Guassa, w których tańczy do muzyki elektronicznej. Ostatnie przedsięwzięcie, artystyczne, w którym uczestniczyła to przezabawny musical „Flamenco Kitchen” prezentowany z ogromnym sukcesem na tegorocznym Festiwalu w Jerez de la Frontera.
W tańcu Ángeles Gabaldón w sposób naturalny łączą się charakterystyczne dla flamenco pasja i namiętność z elegancją i powściągliwością klasycznego tańca hiszpańskiego. Głęboka wrażliwość, kobieca delikatność i wdzięk, a także kreatywność i wyjątkowy zmysł estetyczny pomogły Angeles wypracować własny styl i własne środki wyrazu, które wyróżniają ją na tle innych artystów flamenco.