46. Peña Flamenca Triana – 25/26 luty 2022

Gorąco zapraszamy na kolejną edycję naszego cyklu koncertowego. Czasy są niespokojne, ale nic tak nie poprawia humoru jak dobry koncert flamenco. Słynna „chispa española” czyli hiszpańska iskra bez wątpienia rozgrzeje nas wszystkich i podniesie na duchu.

46. Peña Flamenca Triana – Carmela & Samara

  • 25 lutego – PIĄTEK – godz. 19.00 
  • 26 lutego – SOBOTA – godz. 19.00 
    PJATK, Sala Widowiskowa Polsko-Japońskiej
    Akademii Technik Komputerowych
    ul. Koszykowa 86, Budynek B.

Carmela Riqueni – taniec
Samara Montañez – śpiew
Marta Robles – taniec
Arturo El Polaco – gitara

Bilety: 80 zł.
Rezerwacje: flamenco@triana.pl lub SMSem – 501 029 389.
Opłatę za bilety prosimy wnosić na konto:
Stowarzyszenie Sztuki Flamenco „Flamenco Si”,
Nr konta: 60 2130 0004 2001 0617 6945 0001

Środki ostrożności ws. COVID-19: obowiązkowe maseczki w trakcie koncertu, dezynfekcja rąk i kontrola temperatury ciała przed wejściem, odstępy między grupami gości, maksymalne obłożenie sali 70% miejsc.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły portale KP.com oraz obcasy.pl.

CARMELA RIQUENI – siostrzenica jednego z najwybitniejszych gitarzystów flamenco, legendarnego Rafaela Riqueni, rozpoczęła naukę tańca flamenco w wieku 10 lat w słynnej akademii Matilde Coral. Na przestrzeni wielu lat nauki czerpała zarówno ze źródła klasycznej szkoły sewilskiej „escuela sevillana”, jak i cygańskiego nurtu „escuela farruquera” . Ta pierwsza charakteryzuje się kobiecością, gracją, dekoracyjnością ruchu i zamiłowaniem do gadżetów takich jak wachlarz, chusta czy bata de cola. Druga natomiast, w której Carmela Riqueni czuje się jak ryba w wodzie, opiera się na surowym rytmie, oszczędnych ruchach oraz temperamencie tancerza, który podczas tańca wpada w swego rodzaju trans. Carmela uczyła się bezpośrednio u mistrza Farruquito, a także tańczyła w jego zespole w kilku projektach artystycznych.
Carmela mówi o sobie, że nie jest typem tancerki, która godzinami będzie szlifować przed lustrem jeden ruch. Jej zdaniem we flamenco najważniejsza jest spontaniczność i inspiracja, którą czerpać należy z niepowtarzalności każdej chwili.

SAMARA MONTAÑEZ pochodzi z Kadyksu i rozpoczęła profesjonalną karierę sceniczną w wieku 17 lat. Impulsem, który przyspieszył tę karierę, było zwycięstwo w konkursie śpiewu por alegrías w roku 2008, organizowanym przez Peña Flamenca La Perla de Cádiz.

Samara specjalizuje się w śpiewaniu „pa’ tras” czyli śpiewie do tańca. Ma wieloletnie doświadczenie zdobyte w najlepszych tablaos Sewilli, Granady, Madrytu, a także Shinjuku i Tokio. Występuje w zespołach znanych tancerzy, jak: Antonio Canales, Maria Moreno, Belen Lopez, a ostatnio w kolejnych spektaklach teatralnych awangardowego tancerza Eduardo Guerrero.

Samara Montañez ma bardzo bogaty repertuar, znakomite poczucie rytmu, niespożytą energię na scenie, a przede wszystkim wspaniały głos o absolutnie magicznej barwie.

Obejrzyj występ Samary.