45. Peña Flamenca Triana – 10/11 grudnia 2021 w PJATK

W grudniową szarugę zapraszamy na niezwykle barwny i energetyczny koncert flamenco z udziałem znakomitych artystów z Sewilli. Projekt jest organizowany we współpracy z Ambasadą Królestwa Hiszpanii oraz Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych.

45. Peña Flamenca Triana

Gloria del Rosario & David de los Santos

  • 10 grudnia 2021 – PIĄTEK – godz. 19.00 KUP BILET PRZEZ INTERNET
  • 11 grudnia 2021 – SOBOTA – godz. 19.00 (tylko rezerwacje mail/SMS)
    PJATK, Sala Widowiskowa Polsko-Japońskiej
    Akademii Technik Komputerowych
    ul. Koszykowa 86, Budynek B.

Gloria del Rosario – taniec
David de los Santos – śpiew
Marta Robles – taniec
Arturo El Polaco – gitara

Bilety: 80 zł.
Rezerwacje: flamenco@triana.pl lub SMSem – 501 029 389.
Opłatę za bilety prosimy wnosić na konto:
Stowarzyszenie Sztuki Flamenco „Flamenco Si”,
Nr konta: 60 2130 0004 2001 0617 6945 0001

Gloria del Rosario to wschodząca gwiazda tańca flamenco. Ma 26 lat i gruntowne wykształcenie taneczne. Ukończyła Conservatorio Profesional de Danza w Sewilli, a potem kontynuowała naukę w Centro Andaluz de Danza. Równolegle do tych studiów zdobywała szlify w sewilskich tablaos takich jak: La Flamenqueria, El Patio Sevillano czy Los Gallos. Od 2018 roku jest tancerką prestiżowego zespołu Ballet Flamenco de Andalucía , kierowanego obecnie przez Ursulę Lopez. W 2019 była w półfinale Narodowego Konkursu Tańca Flamenco w Kordobie, gdzie szczególnie wyróżniła się wspaniałym tańcem por guajiras (do obejrzenia tutaj). Natomiast tańcem por tarantos (obejrzyj) zdobyła pierwsza nagrodę w Concurso de Baile Flamenco Villa Rosa w 2018 r.

David de los Santos – przejął pseudonim artystyczny po swojej babci śpiewaczce – Carmen de los Santos. Śpiewu uczył się w sposób naturalny od swojej rodziny, sąsiadów i kolegów, ale jego najważniejszym mistrzem i protektorem był wujek Jesús Heredia. David już w wieku 13 lat zaczął występować w lokalnych peniach w Sewilli i okolicach, wspinając się stopniowo po szczeblach kariery. Od kilku lat równolegle do kariery scenicznej David zyskuje renomę jako nauczyciel śpiewu flamenco. Rozwinął swoją własną metodę dydaktyczną na nauczanie melizmatów i innych ozdobników typowych dla śpiewu flamenco. Jemu samemu praca ta dała większą samoświadomość i kontrolę nad głosem, prowadząc do prawdziwej wokalnej maestrii.