44. Peña Flamenca Triana – 24/25 września 2021 w PJATK

Szanowni Państwo,

Gorąco zapraszamy na koncerty flamenco, które będą powakacyjnym wznowieniem naszego cyklu. Znakomici goście z Sewilli oraz zawsze pełni werwy gospodarze zagwarantują Państwu pełen artystycznych wrażeń wieczór. Będzie bardzo malowniczo i bardzo flamenkowo.

44. Peña Flamenca Triana
Angeles Gabaldon & Manuel Gines

  • 24 września 2021 – PIĄTEK – godz. 19.00
  • 25 września 2021 – SOBOTA – godz.19.00
    KUP BILET PRZEZ INTERNET
    PJATK, Sala Widowiskowa Polsko-Japońskiej
    Akademii Technik Komputerowych
    ul. Koszykowa 86, Budynek B.

Angeles Gabaldon – taniec
Manuel Gines – śpiew
Marta Robles – taniec
Arturo El Polaco – gitara

Bilety: 80 zł.
Rezerwacje: flamenco@triana.pl lub SMSem – 501 029 389.
Liczba miejsc ograniczona (75 % obłożenia sali).

Opłatę za bilety prosimy wnosić na konto:
Stowarzyszenie Sztuki Flamenco „Flamenco Si”,
Nr konta: 60 2130 0004 2001 0617 6945 0001

Ángeles Gabaldón jest laureatką wielu prestiżowych nagród (m.in. El Desplante 2002) oraz autorką ambitnych spektakli tanecznych, w których nie tylko prezentuje oryginalne choreografie, ale także zabiera głos w ważnych sprawach społecznych (m.in. „Femenino plural” czy „Inmigración” uhonorowany nagrodą „Flamenco Hoy” w 2003 r. za najlepszy spektakl i najlepszy zespół taneczny). Współpracuje z jednym z najlepszych sewilskich tablaos – Los Gallos, a także z Orquestra Chekkara – zespołem grającym fuzję muzyki arabskiej i flamenco oraz w awangardowych projektach z DJ-em Guassa, w których tańczy do muzyki elektronicznej.

W tańcu Ángeles Gabaldón w sposób naturalny łączą się charakterystyczne dla flamenco pasja i namiętność z elegancją i powściągliwością klasycznego tańca hiszpańskiego. Głęboka wrażliwość, kobieca delikatność i wdzięk, a także kreatywność i wyjątkowy zmysł estetyczny pomogły Angeles wypracować własny styl i własne środki wyrazu, które wyróżniają ją na tle innych artystów flamenco.

30-letni Manuel Jesús García „El Niño de Gines” jest wschodzącą gwiazdą śpiewu flamenco. Stypendysta sewilskiej kuźni talentów – Fundancji Cristiny Herren konsekwentnie pnie się po szczeblach kariery, wygrywając kolejne konkursy wokalne m.in. pierwszą nagrodę i tytuł „artista-revelación” w konkursie śpiewu por alegrias w 2009 roku oraz konkursie Cante Jondo Antonio Mairena w 2012. Obecnie występuje na stałe na renomowanych sewilskich scenach jak tablao Los Gallos czy Palacio Andaluz. Ceniony przez znawców flamenco za świetne panowanie nad głosem, bogaty repertuar odwołujący się do dziedzictwa dawnych mistrzów, oraz za znakomite poczucie rytmu, które pozwala mu współpracować z najlepszymi tancerzami w Andaluzji.

Hiszpańskim artystom towarzyszyć będzie znakomity flamencowy duet: gitarzysta Arturo El Polaco oraz tancerka Marta Robles. Są oni twórcami i gospodarzami cyklu Peña Flamenca Triana, w ramach której Warszawę odwiedzają wybitni artyści flamenco wnosząc energię, piękno i radość.

Pozdrawiamy gorąco

Marta & Arturo

Stowarzyszenie Flamenco Si
Szkoła Tańca Flamenco Triana