43. Peña Flamenca Triana – 13 czerwca w PJATK

Po długiej przerwie, czasach „wielkiej smuty” dla artystów i publiczności, wznawiamy nasz cykl koncertowy. Z ogromną radością zapraszamy na najbliższy koncert z udziałem znakomitych hiszpańskich artystek – Rocio Bazan oraz Irene Alvarez.

43. Peña Flamenca Triana
Irene Alvarez & Rocio Bazan

  • 13 czerwca 2021 – niedziela – godz. 20.00
    PJATK, Sala Widowiskowa Polsko-Japońskiej
    Akademii Technik Komputerowych
    ul. Koszykowa 86

Rocío Bazán – śpiew
Irene Alvarez – taniec
Marta Robles – taniec
Arturo El Polaco – gitara

Bilety: 80 zł.
Rezerwacje: flamenco@triana.pl lub SMSem – 501 029 389.
Liczba miejsc ograniczona (50 % obłożenia sali).

Pozdrawiamy gorąco

Marta & Arturo

Stowarzyszenie Flamenco Si
Szkoła Tańca Flamenco Triana

Rocío Bazán jest śpiewaczką z ogromnym dorobkiem artystycznym. Od 2002 roku, kiedy to wygrała w wielkim stylu dwa najważniejsze konkursy wokalne: “Jóvenes Flamencos” na Festiwalu Cante de las Minas oraz “Giraldillo, Jóvenes Interpretes” na Beniale Flamenco w Sewilli, jej kariera rozwija się nieprzerwanie zarówno na niezwykle wymagającej scenie hiszpańskiej, jak i na arenie międzynarodowej.
Współpracuje ze znakomitym choreografem Angelem Rojas i z kolejnymi spektaklami jego zespołu „Ballet Nuevo Español” zwiedziła cały świat, goszcząc w najlepszych teatrach i salach koncertowych, w tym również w Sali Kongresowej w Warszawie. Oprócz tradycyjnych pieśni flamenco Rocío Bazán śpiewa również repertuar z pogranicza flamenco i muzyki klasycznej, występując z różnymi orkiestrami w Europie i Ameryce Południowej.

Równie wyrafinowany będzie taniec zaprezentowany przez sewilską artystkę Irene Alvarez. W jej formie artystycznego wyrazu widoczne są wyraźne wpływy hiszpańskiej „kultury wysokiej”, elegancja, precyzja i subtelne piękno, a także głęboki przekaz metaforyczny i duchowy. Irene Alvarez, sama bardzo klasyczna i dość konserwatywna w sposobie tańca, bardzo chętnie uczestniczy w projektach z pogranicza gatunków. Miała okazję współpracować z najlepszymi muzykami klasycznymi i jazzowymi północno-zachodniej Europy i współtworzyć takie projekty jak opera „Carmen” (reż. Tania Kross i Thijs Borsten), Flamenco Big Band (Bernard Van Rossum) czy grupa flamenco-jazz „Tiempos Nuevos”. Irene należy do zaszczytnego grona wykładowców Akademii Muzycznej CODART w Rotterdamie.

Hiszpańskim artystom towarzyszyć będzie znakomity flamencowy duet: gitarzysta Arturo El Polaco oraz tancerka Marta Robles. Są oni twórcami i gospodarzami cyklu Peña Flamenca Triana, w ramach której Warszawę odwiedzają wybitni artyści flamenco wnosząc energię, piękno i radość.