41. Peña Flamenca Triana – Cristina Hall & María Marín

Zapraszamy na najbliższe koncerty flamenco!
41. edycja Peñi wniesie powiew awangardy i zapewne rozwieje wątpliwości, czy flamenco jest sztuką uniwersalną czy folklorem.

6 marca 2020 r.
Piątek godz. 20.00
Instytut Cervantesa, Salon de Actos
ul. Nowogrodzka 22
Bilety: 70/50 PLN
rezerwacje: flamenco@triana.pl, SMS: 501 029 389

7 marca 2020 r.
Sobota godz. 20.00
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych
ul. Koszykowa 86
Bilety: 80/70 PLN
rezerwacje: flamenco@triana.pl, SMS: 501 029 389

Cristina Hall – taniec
María Marín – śpiew flamenco, gitara
Arturo El Polaco – gitara flamenca
Marta Robles – taniec


41. edycja Peñi wniesie powiew awangardy i zapewne rozwieje wątpliwości, czy flamenco jest sztuką uniwersalną czy folklorem. Zaprosiliśmy bowiem zachwycającą tancerkę – Cristinę Hall, która będąc Amerykanką z San Francisco wprowadziła spory ferment w środowisku tanecznym konserwatywnej Sewilli. O perfekcyjnej technice tanecznej Cristiny nawet nie warto mówić wobec ogromu jej kreatywności i artystycznej odwagi. W jej rękach taniec flamenco jest narzędziem do tworzenia ulotnych dzieł z pogranicza performance i sztuk wizualnych. Cristina reżyseruje całe spektakle taneczne („La Charla”, „Constelación sonora”), ale też nagrywa konceptualne taneczne etiudy w formie video-art („White bird”). Chętnie też występuje w typowej flamencowej scenerii w peñach i tablaos, a jej tańce mimo że trzymają się flamencowych reguł gry, zawsze zaskakują nowatorskimi rozwiązaniami choreograficznymi.

Artystyczną partnerką Cristiny Hall jest inna niebagatelna postać – śpiewaczka i gitarzystka María Marín, znana już publiczności flamenco w Polsce z poprzednich edycji peñi. Pochodzi z miejscowości Utrera, a więc kolebki tradycyjnego śpiewu.Ukończyła konserwatorium muzyczne w Sewilli w klasie gitary klasycznej. Na studia podyplomowe wyjechała do Holandii, gdzie związała się ze środowiskiem muzyków jazzowych, uczestnicząc w licznych projektach artystycznych z pogranicza gatunków. Mając tak szerokie muzyczne horyzonty María Marín tworzy zupełnie nową jakość. Jej debiutancka płyta „Junio” w zachwycający sposób łączy śpiew flamenco z subtelnością i elegancją klasyki.

Artystkom towarzyszyć będzie znakomity flamencowy duet: gitarzysta Arturo El Polaco oraz tancerka Marta Robles. Są oni twórcami i gospodarzami cyklu Peña Flamenca Triana, w ramach której Warszawę odwiedzają wybitni artyści flamenco wnosząc energię, piękno i radość.