39. Peña Flamenca Triana – Irene Lozano & Jose Manuel Fernandez Heredia

By 28 października 2019Aktualności, Peña Flamenca

DWA KONCERTY!

 • 30 listopada 2019 r.
  sobot
  a, godz. 20.00
  Instituto Cervantes
  Salón de Actos
  Warszawa ul. Nowogrodzka 22
  Bilety: 70 PLN (pierwsze 5.rzędów oraz miejsca z boku sceny)
  50 PLN (pozostałe miejsca)

 • 1 grudnia 2019 r.
  niedziela, godz. 20.00
  Aula Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych
  Warszawa ul. Koszykowa 86
  Bilety: 80 PLN (pierwsze 6.rzędów)
  60 PLN (pozostałe miejsca) Uwaga! Sala ma formę auli, co zapewnia dobrą widoczność również z dalszych rzędów


Rezerwacje:
flamenco@triana.pl SMS: 501 029 389

Irene Lozano La Chiqui – taniec
José Manuel Fernández Heredia – śpiew
Arturo El Polaco – gitara
Marta Robles – taniec

Projekt Peña Flamenca TRIANA ma charakter cyklicznych koncertów, na których publiczność ma szansę posłuchać i obejrzeć hiszpańskich artystów flamenco reprezentujących różne pokolenia i różne nurty artystyczne. Podczas 39. edycji peñi zobaczymy znakomitą tancerkę z Malagii – Irene Lozano, która w pełen finezji sposób wplata w tradycyjne flamenco elementy tańca współczesnego i baletu, tworząc bogate w szczegóły, wyrafinowane i wysmakowane choreografie. Na scenie towarzyszyć jej będą cygański śpiewak z Malagi – José Manuel Fernández, a także znakomity gitarzysta Arturo El Polaco i tancerka Marta Robles, aby wspólnie stworzyć barwne i pełne emocji widowisko.

IRENE LOZANO „LA CHIQUI”

Irene już jako malutka dziewczynka wiedziała, że chce zostać tancerką flamenco i tańczyć jak Carmen Amaya. Rozpoczęła naukę tańca w wieku 4 lat, a jako 11-latka trafiła do szkoły baletowej w rodzinnej Maladze, gdzie szkoliła się w tańcu klasycznym i clasico español. Ukończyła Conservatorio Profesional de Danza otrzymując tytuł dyplomowanej nauczycielki tańca hiszpańskiego.
Równolegle latami uczęszczała na zajęcia do znakomitej tancerki La Lupi, by w końcu zadebiutować na scenie z jej zespołem.

La Lupi była mistrzynią, która zaraziła mi Irene miłością do flamenco oraz ogromną pokorą wobec bogactwa tej sztuki. Pod jej wpływem Irene podjęła ostateczną decyzję o tym, by zostać profesjonalną tancerką. Była to słuszna decyzja, bo kariera Irene Lozano rozwinęła się bardzo szybko.

Z zespołu La Lupi trafiła pod skrzydła innego znakomitego tancerza i choreografa – Javiera Latorre, który uczynił ją swoją asystentką i tancerką w kolejnych spektaklach.

W 2008 roku spełniło się jej największe marzenie: Irene została przyjęta do zespołu wielkiej Evy La Yerbabuena. U jej boku mogła rozwijać się jako tancerka i miała okazję występować w najlepszych teatrach całego świata.

Jej ostatnim osiągnięciem jej autorski spektakl „CALALO”, w którym tańczy u boku swoich mistrzów: Antonio Canalesa i Javiera Latorre. Spektakl jest prezentowany w wielu miastach Europy oraz na ważnych festiwalach w Hiszpanii jak: Bienal Flamenco Malaga czy ” Los Veranos del corral” w Granadzie.

W latach 2012-17 Irene Lozano mieszkała na stałe w Zurichu, gdzie prowadziła zajęcia i kursy mistrzowskie dla instruktorów oraz zrealizowała wiele projektów artystycznych. Obecnie zaś dzieli życie zawodowe między rodzinną Malagę i Miami, gdzie otworzyła własne centrum tańca.