27.09.2019 PIĄTEK 38. Peña Flamenca Triana – Sergio Aranda & Manuel Gines

By 31 lipca 2019Peña Flamenca

38. Peña Flamenca Triana – Sergio Aranda & Manuel Gines

 • 27 września 2019 r., piątek, godz. 20.00
  Sergio Aranda – taniec
  Manuel Gines – śpiew
  Marta Robles – taniec
  Arturo El Polaco – gitara
  Instytut Cervantesa w Warszawie  ul. Nowogrodzka 22, Salón de Actos,  5.piętro
  Bilety  w cenie: 70/50 PLN

  UWAGA! SYSTEM AUTOMATYCZNEJ REZERWACJI BILETÓW JESZCZE NIE DZIAŁA  – JEST W FAZIE TESTOWEJ. NA RAZIE PROSIMY O REZERWACJE MAILOWE na adres: flamenco@triana.pl

 • Info: flamenco@triana.pl, tel. 501 029 389

  There is no such scheme

Sergio Aranda jest absolwentem Wyższego Konserwatorium Tańca w Maladze i laureatem pierwszej nagrody w XVII Narodowym Konkursie Tańca Flamenco w Rondzie w 2008 roku.

Karierę sceniczną zaczął w wieku 17 lat, kiedy to trafił do zespołu superprodukcji „Malaga Flamenca” prezentowanej na wielu festiwalach w Hiszpanii i zagranicą. Jego talent i niepowtarzalny styl od razu zostały zauważone i młody Sergio szybko stał się solistą i liderem własnego zespołu, z którym koncertował w wielu krajach wszystkich kontynentów.

Taniec Sergio Arandy pełen jest wdzięku i finezji. Znakomita technika łączy się z naturalną lekkością, elegancją i poczuciem humoru. Wirtuozeria w stepach i ruchu okraszona jest lekką ironią, tworząc atmosferę zabawy z formą i z publicznością.

28-letni Manuel Jesús García „El Niño de Gines” jest wschodzącą gwiazdą śpiewu flamenco. Stypendysta sewilskiej kuźni talentów – Fundancji Cristiny Herren konsekwentnie pnie się po szczeblach kariery, wygrywając kolejne konkursy wokalne m.in. pierwszą nagrodę i tytuł „artista-revelación” w konkursie śpiewu por alegrias w 2009 roku oraz konkursie Cante Jondo Antonio Mairena w 2012.

Obecnie występuje na stałe na renomowanych sewilskich scenach jak tablao Los Gallos czy Palacio Andaluz. Ceniony przez znawców flamenco za świetne panowanie nad głosem, bogaty repertuar odwołujący się do dziedzictwa dawnych mistrzów, oraz za znakomite poczucie rytmu, które pozwala mu współpracować z najlepszymi tancerzami w Andaluzji.