Taniec intuicyjny

według metody Marty Dębskiej

Taniec intuicyjny to coś na kształt medytacji w ruchu w obecności muzyki. Wszystko jest tańcem zarówno ruch, jak i bezruch, pod warunkiem, że wypływa z naturalnego impulsu ciała, a nie z polecenia umysłu. Zajęcia z tańca intuicyjnego to takie zajęcia z tańca, na których nie trzeba zapamiętywać kroków, nie trzeba poruszać się z gracją, ani trzymać rytmu i w zasadzie nie trzeba też tańczyć, jeśli ktoś nie ma ochoty.
Generalnie nic nie trzeba. Wszystko dzieje się samo.

Od flamenco do tańca intuicyjnego

Marta Dębska

tancerka flamenco, choreografka i doświadczona instruktorka tańca, która od lat praktykuje samouzdrawianie poprzez taniec intuicyjny.
Jej mistrzynią i mentorką w tej dziedzinie jest polska terapeutka mieszkająca w Sewilli – Elżbieta Moszczyńska, notabene jej pierwsza nauczycielka flamenco. Autorskie metody pracy Elżbiety Moszczyńskiej, adresowane głównie do artystów: aktorów, wokalistów, tancerzy, polegają na synchronizowaniu ciała z umysłem i wyższą energią.
Metoda Marty polega na stworzeniu uczestnikom zajęć warunków do własnego spontanicznego tańca z minimalną ingerencją osoby prowadzącej.