Przebudzenie Afrodyty – warsztaty wyjazdowe z tańcem intuicyjnym 25-28 sierpnia 2022

Zapraszamy serdecznie na warsztaty rozwojowe z psychologią procesu oraz tańcem intuicyjnym według autorskiej metody Marty Dębskiej z muzyką flamenco w tle. Są to warsztaty dla kobiet prowadzone przez doświadczona psychoterapeutkę Aleksandrę Marszal-Bohdziul i tancerkę flamenco – Martę Dębską. Idea wspólnych warsztatów pojawiła się po tym, gdy obie panie nagrały wspólny podcast, który początkowo miał dotyczyć tylko tańca flamenco, ale w efekcie poruszał mnóstwo innych tematów, przede wszystkim zaś kwestię kontaktu z ciałem i swobodnego wyrażania siebie.  Rozmowa ta wywołała spore poruszenie w środowisku flamenco i zainspirowała rozmówczynie do dalszej współpracy.
Podcastu można wysłuchać TUTAJ, a już niebawem pojawi się jego druga część. Poniżej zaś informacje o warsztatach.

Przebudzenie Afrodyty – w kierunku autentycznej, twórczej i cielesnej Ja
25-28 sierpnia 2022, Dom nad Wierzbami, Jackowo Dolne k/Serocka
Zapraszamy na unikatowy wyjazd, który pozwoli uczestniczkom:
– odkryć prawdziwe źródła przyjemności i sensualności,
– wyjść z głowy i wrócić do ciała, tak aby nauczyć się korzystać z jego mądrości,
– bardziej autentycznie i swobodnie wyrażać siebie,
– odnaleźć swoje piękno i twórczy potencjał,
– nabrać siłę i energię do nowych, życiowych wyzwań,
– wypocząć i spędzić ożywczy i karmiący czas z innymi kobietami.
W magicznym miejscu, nad starorzeczem Bugu, zaprosimy uczestniczki do zajęć prowadzonych metodą psychologii procesu oraz tańca intuicyjnego.
Połączenie tańca z warsztatem rozwojowym pozwoli skorzystać z intuicyjnej mądrości ciała, która znajduje się tuż na wyciągnięcie ręki.
Przez całe spotkanie przeprowadzi nas metafora greckiej bogini Afrodyty, która uosabia kobietę potrafiącą podążać za własnymi pragnieniami, cieszącą się własnym pięknem i odważnie czerpiącą z życia. Nie trzeba umieć tańczyć, wystarczy ciekawość siebie i chęć otworzenia się na przyjemną stronę mocy 🙂
Czym jest taniec intuicyjny?
Są to zajęcia z tańca, na których nie trzeba zapamiętywać kroków, nie trzeba poruszać się z gracją, ani trzymać rytmu i w zasadzie nie trzeba też tańczyć, jeśli ktoś nie ma ochoty. Generalnie nic nie trzeba. Wszystko dzieje się samo. Taniec intuicyjny jest bardzo intymnym spotkaniem z samą sobą, daje odpowiedzi na nurtujące nas pytania, daje klucz do tych drzwi, które czas otworzyć.
Czym jest psychologia procesu?
Jest metodą pracy rozwojowej, która pomaga zrozumieć mądrość tkwiącą w ciele, snach i trudnościach, które przytrafiają się nam w życiu. Pomaga odkryć głęboki wewnętrzny potencjał, bliski naszej najbardziej autentycznej naturze.
OSOBY PROWADZĄCE:
Marta Dębska (pseudonim artystyczny Marta Robles) – tancerka flamenco, choreografka i doświadczona instruktorka tańca, która od lat praktykuje samouzdrawianie poprzez taniec intuicyjny. Solistka zespołu LOS PAYOS oraz projektu Peña Flamenca TRIANA, a także założycielka i główna instruktorka działającej od 2004 r. Szkoły Tańca Flamenco TRIANA.

Aleksandra Marszał-Bohdziul – psychoterapeutka pracująca metodą psychologii procesu, coach i trenerka rozwoju osobistego, właścicielka pracowni rozwojowej Na Strychu (www.terapianastrychu.com), autorka licznych warsztatów dla kobiet i kobiecego bloga: joyfulshe.com. Od wielu lat wspiera kobiety w wychodzeniu poza ograniczające je schematy kulturowe.

PROGRAM:
Czwartek 25.08 – PRZYWITANIE AFRODYTY
Ten dzień rozpoczniemy wspólną obiadokolacją, a następnie spędzimy wieczór zapoznając się ze sobą i wsłuchując się w opowieści o Afrodycie, tak aby pobudzić wyboraźnię i rozgościć się we wspólnej przestrzeni.
Piątek 26.08 – PRZYJEMNOŚĆ & SENSUALNOŚĆ
Żyjemy w kulturze, w której kobiece ciało traktowane jest jak przedmiot. Należy je zmieniać, poprawiać i dobrze prezentować. W ramach warsztatów popracujemy nad przywróceniem mu podmiotowości, wsłuchaniem się w jego potrzeby i intuicyjną mądrość. Odkryjemy jak ponowne zamieszkanie w ciele może stać się źródłem przyjemności wynikającej z pełnego doświadczania siebie poprzez swoją cielesność.
Dzień rozpoczynamy wspólnym śniadaniem, a następnie w godzinach od 10-13 odbędzie się pierwszy blok warsztatowy, póżniej dwu i półgodzinna przerwa z posiłkiem, aby ponownie spotkać się na drugim bloku warsztatowym w godzinach 15:30-18:30. Dzień kończymy wspólną obiadokolacją i opcjonalnie ogniskiem lub sauną.
Oba bloki warsztatowe podzielone będą na część warsztatową i taneczną.
Sobota 27.08 – PIĘKNO & BEZTROSKA
W kolejnym kroku docenimy piękno naszych ciał i odkryjemy jego potencjał jako mądrego przewodnika w życiu. Nauczymy się jak przekraczać narzucony kulturowo wstyd, aby beztrosko i autentycznie wyrażać siebie.
Dzień rozpoczynamy wspólnym śniadaniem, a następnie w godzinach od 10-13 odbędzie się pierwszy blok warsztatowy, póżniej dwu i półgodzinna przerwa z posiłkiem, aby ponownie spotkać się na drugim bloku warsztatowym w godzinach 15:30-18:30. Dzień kończymy wspólną obiadokolacją i opcjonalnie ogniskiem lub sauną.
Oba bloki warsztatowe podzielone będą na część warsztatową i taneczną.
Niedziela 28.08 – AUTENTYCZNOŚĆ & TWÓRCZOŚĆ
Odszukamy czym karmić swój twórczy potencjał i jak za nim podążać. Na koniec zbierzemy i podsumujemy doświadczenia poprzednich dni i ubierzemy w formę, która będzie odzwierciedleniem spełnionej Ciebie.
Dzień rozpoczynamy wspólnym śniadaniem, a następnie w godzinach od 10-14 odbędzie się finalny blok warsztatowy. Kończymy wspólnym obiadem, relaksem i powrotem do domów.
GDZIE, KIEDY, CENA:
Dom nad Wierzbami, Jackowo Dolne (około 1h od Warszawy) – www.domnadwierzbami.pl
25.08-29.08.2022 (zaczynamy obiadokolacją w czwartek wieczorem 25.08 i kończymy obiadem w niedzielę 29.08)
1490 PLN (cena zawiera zakwaterowanie, 3 posiłki, warsztaty procesowe i tańca intuicyjnego) – zniżka 5% dla osób, które potwierdzą chęć udziału do 31.05.2022
REZERWACJA MIEJSC:
Ola: terapianastrychu@gmail.com lub +48 600 493 650
Marta: flamenco@triana.pl lub +48 501 029 389
Liczba miejsc ograniczona.
Jeśli zainteresował Cię temat archetypu Afrodyty, polecamy wysłuchac naszego podcastu: